OTWOREK CO WTOREK

MIASTO/Warsztaty Autor:

Warsztaty fotografii otworkowej na papierze fotograficznym czyli…
Jak zrobić aparat z puszki po kawie?

Aby zrobić aparat z puszki po kawie należy przede wszystkim kupić kawę w puszce, dostać ją w prezencie albo ukraść, ale tego nie powinno się robić, bo kradziona kawa podobno kopie dwa razy… Gdy już wejdziemy w posiadanie puszki, najlepiej z pokrywką, trzeba ją dokładnie sprawdzić, czy jest szczelna, Tak szczelna, że gdybyśmy byli tyci tyci i dało by się nas włożyć do środka puszki i zamknąć, to zobaczylibyśmy zupełnie nic. A co zrobić, żeby zobaczyć coś? Trzeba w tej puszce zrobić dziurkę, tyci tyci, np. pinezką albo czymś jeszcze mniejszym. Gdy uda nam się to zrobić, nasz aparat fotograficzny jest gotowy. Ten, kto nigdy nie słyszał o fotografii otworkowej to pewnie puka się w głowę i myśli, że tu mamy dziurę w puszce, a nie aparat. Ale się myli. Szczelna, inaczej światło-szczelna puszka, pudełko czy pojemnik z dziurką, to prosty, w pełni sprawny aparat fotograficzny typu „camera obscura”. A jak takim aparatem zrobić zdjęcie, to dowiecie się przychodząc do Ambasady Krakowian na spotkania z fotografią otworkową – ot co!

Mamy dla Was trzy terminy spotkań, podczas których dowiecie się, jak zrobić własnoręcznie aparat otworkowy, czym jest fotografia otworkowa, camera obscura, jak zrobić ciemnię fotograficzną i jak wywołać zdjęcie w ciemni. Najważniejsze spotkanie będzie w niedzielę 24 kwietnia, bo to Światowy Dzień Fotografii Otworkowej. Możecie także razem z nami współorganizować to święto!

Spotkania są przeznaczone dla wszystkich Ziemian: małych i dużych, ale ci mali muszą przyjść z dużymi opiekunami. Przynieście ze sobą puszki, pudełka, pojemniki, po kawie, herbacie, metalowe, tekturowe.

I spotkanie: 12.04.2016 / 11:00-14:00
II spotkanie: 19.04.2016 / 11:00-14:00 i 15:00-18:00
III spotkanie (Światowy Dzień Fotografii Otworkowej): 24.04.2016 / 10:00 – 18:00
Uczestnicy: każdy (dzieci z opiekunami)
Koszt: 1zł za zdjęcie (jest to koszt materiałów: papier+chemia).
Nasz czas oddajemy za przyjemność wspólnej pracy, ale jeśli tylko zechcecie wesprzeć nas, czyli Ambasadę Krakowian, dodatkową opłatą, to będzie nam niezmiernie miło. Przyjmiemy też dżem, kawę w ziarnach, domowy jabłecznik, zupę pomidorową, rower, sokowirówkę i inne dobrodziejstwa tego świata.

PROWADZĄCY: MARIUSZ LAUDAŃSKI I PRZEMEK WALOCHA

Dołącz na FB: https://www.facebook.com/events/1672920089623854/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

one × 4 =

Najnowsze od MIASTO

KOLOROWE KREDKI

Tygodnik Nienachalny w imieniu organizatorów zaprasza do Nowej Prowincji na ul. Brackiej

KOMU TALERZ

Pierwsza edycja Krakowskiej Zupy za nami! Redakcja Tygodnika uważa, że był to

WYTWÓRCY W AMBIE

Zainteresowani tematami poruszanymi przez Cohabitat? My też! Dlatego nawiązaliśmy współpracę, której efektem

DO ANIOŁKA

Krakowski Aniołek to niezły harpagan Nie straszny mu Halny a nawet huragan
do góry

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com