NA ROGU DEKERTA

Parki Autor:

Wiecie, co to jest park kieszonkowy?

Ja nie wiedziałem. Pistolety kieszonkowe, pieniążki od rodziców, kieszonkowe wydania książek – to rozumiem. Ale żeby już se można było park za pazuchę wziąć? Gdzie takie dają? No więc na to wychodzi, że póki co nigdzie. Ale już niebawem – na Zabłociu. Grupa zapalonych studentów wpadła na pomysł, że uszczęśliwi to zapomniane miejscuszko na rogu Dekerta i Wałowej robiąc tam mikroparczek.

Na ich inicjatywę trafiam tak jakby niechcący.

Koleżanka (czytaj wywiad z Anią) zaprasza mnie na wydarzenie na fejsbuku, a że brzmi jakoś wciągająco – daję się wciągnąć. Po nitce do kłębka dowiaduję się, że chodzi o teren wielkości ok. 550 m2 tuż obok stadionu piłkarskiego Klubu Sportowego Podgórze, że niby to projekt studentów „na zaliczenie” – ale jakiś taki z wysoko zawieszoną poprzeczką, że Zarząd Zieleni Miejskiej, że crowdsourcing i crowdfunding na PolakPotrafi.pl. Zaczynam czytać…

Czy słyszałeś kiedyś o efekcie motyla?

Teorii zakładającej, że trzepot skrzydeł tego owada w Azji może wywołać trzęsienie ziemi w USA? Rozumiemy to jako znak narastającej skali oddziaływania. Sam motyl uznawany jest za symbol szczęścia i przemiany. Nie mogliśmy przejść obojętnie wobec takich sygnałów i zdecydowaliśmy się na wspólną budowę parku kieszonkowego z motywem przewodnim, jakim jest właśnie ogród motyli.

Pomożecie? Pomożemy!

Dzień później na Świętowaniu w Ambasadzie Krakowian pojawiają się emisariusze z projektu, chcąc mnie przekonać do tego, o czym byłem przekonany od samego początku. Pokazują plany, roztaczają wizję… Zgrywam twardziela, ale w try miga proponuję im patronat Ambasady Krakowian. Uwielbiamy takie akcje i działania.

plan-na-rogu-dekerta

Zabłocie z miesiąca na miesiąc staje się coraz brzydsze. Czas odwrócić ten trend. Wspierajcie ich. My wspieramy.

polakpotrafi.pl/projekt/na-rogu-dekerta
facebook.com/narogudekerta
instagram.com/narogudekerta
twitter.com/narogudekerta
www.narogudekerta.pl

2 Comments

  1. Reprezentacja #narogudekerta pojawila sie tez na ambasadowym sniadaniu 🙂 bardzo dynamiczna pelna dobrej energii akcja! Wiecejntakich w krakowie! Aaa z tym efektem motyla to w orginale chodzilo chyba o huragan a nie trzesienienziemi 😉 poruszenie powietrza przez motyla funkcjonuje w tym samym systemie co zjawiska meteorologiczne. Trzesienia ziemi to inne uniwersum zdarzen 🙂 ale ostatecznie i tak wszystko jest polaczone.

    • Trzymamy kciuki: ja, Karo i Zosia (malutkie ale zawzięte)! Będziemy przychodzić z siatką na motyle robić Zosi preparaty na biologię. ;P

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

five + 19 =

Najnowsze od Parki

GRASZ W ZIELONE?

Spotkałem wczoraj grupkę mieszkańców i osób związanych z krakowskim Kazimierzem. Lena, Ania

PARKUJEMY EKO IV

Raz w roku, w okolicach czerwca można wybrać się do Parku Bednarskiego

LASY OCHRONNE DLA KRAKOWA

Czym są lasy ochronne? Przed czym ochronić mogą mieszkańców naszego miasta? Lasy

ZAZIELEŃ ZABŁOCIE

Zielono nam, więc zostajemy w klimacie ogrodów, parków, skwerów, rabat. Na Supper
do góry

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com