GRASZ W ZIELONE?

Parki Autor:

Spotkałem wczoraj grupkę mieszkańców i osób związanych z krakowskim Kazimierzem. Lena, Ania i Piotrek starali się bardzo, żeby mnie przekonać, że ich pomysł na zazielenianie ich dzielnicy jest super, a cała idea budżetu obywatelskiego, do którego swój projekt zgłosili – jest ważna. Odgrywałem złego gliniarza. Niebawem ukaże się wywiad, a tymczasem autorzy o swoich planowanych działaniach powiedzieli:

„Mikroparki na Kazimierzu to wspólne, lokalne i w dużej mierze sąsiedzkie przedsięwzięcie – projekt ogólnomiejski złożony do Budżetu Obywatelskiego, na który w dniach 18-30 czerwca zagłosować będą mogli wszyscy mieszkańcy Krakowa. Jego głównym założeniem jest ożywienie wspólnej przestrzeni, przywrócenie zieleni na zaniedbanych skwerach dzielnicy, integracja sąsiadów. Planujemy również zorganizowanie warsztatów i spotkania dla dzieci i dorosłych.

Jednym z miejsc ujętych w projekcie jest np. placyk przy ul. Mostowej, na którym zorganizowaliśmy 12 czerwca piknik. Tereny zielone na Kazimierzu kurczą się z każdym rokiem, a gęsta zabudowa utrudnia realizację nowych, dużych założeń zieleni. W tej sytuacji tym ważniejsze w kreowaniu przyjaznej, zielonej przestrzeni dla mieszkańców są niewielkie skwery i podwórka. Te jednak najczęściej są zaniedbane i odstraszają swoim wyglądem.

Odpowiedzią na ten problem jest projekt “Mikroparki na Kazimierzu”. Dzięki niemu już w 2017 szare skwery Kazimierza mogą nabrać koloru. Chcemy tchnąć w nie nowe życie, sprawić, że na nowo się zazielenią. Nie tylko będą cieszyć oko i tworzyć dobry mikroklimat, ale i służyć wszystkim mieszkańcom jako miejsce odpoczynku, rekreacji czy edukacji.”

Mieszkałem przez rok przy ulicy Meiselsa z widokiem na 3 m2 ledwo zielonego skwerku. Z chęcią zagram w zielone i zagłosuję na ta inicjatywę.

WYDARZENIE NA FEJSIE

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

9 − eight =

Najnowsze od Parki

NA ROGU DEKERTA

Wiecie, co to jest park kieszonkowy? Ja nie wiedziałem. Pistolety kieszonkowe, pieniążki

PARKUJEMY EKO IV

Raz w roku, w okolicach czerwca można wybrać się do Parku Bednarskiego

LASY OCHRONNE DLA KRAKOWA

Czym są lasy ochronne? Przed czym ochronić mogą mieszkańców naszego miasta? Lasy

ZAZIELEŃ ZABŁOCIE

Zielono nam, więc zostajemy w klimacie ogrodów, parków, skwerów, rabat. Na Supper
do góry

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com