SMOGOSMOK – DLA DZIECI

Artykuły/MIASTO/Warsztaty Autor:

Smogosmok – czyli skąd się biorą smoki?

Czy zastanawiacie się czasem, o co chodzi z tym smogiem?
Czy jest tak groźny, jak głoszą plotki?
I jak wytłumaczyć dziecku czym jest, dlaczego dziś bawimy się w domu, a okna szczelnie zamykamy?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzieliśmy sobie w niedzielę, 28 lutego, w Ambasadzie Krakowian, gdzie wraz z Krakowskim Alarmem Smogowym zorganizowaliśmy artystyczne warsztaty ze SMOGOSMOKIEM. Dzieci dowiedziały się, dlaczego SMOG zamieszkał w naszej krainie, sprawdziły czy uda się go zdmuchnąć i co zrobić, by przegnać go całkowicie…

By zaspokoić dociekliwą naturę maluchów przeprowadziliśmy prawdziwy eksperyment: udało nam się wytworzyć smog w słoiku – i nikt już nie zapomni z czego powstaje!
Dla równowagi zmysłów zanurzyliśmy się również w krainę naturalnych zapachów, faktur i kolorów… słoiczki wspomnień mogą uratować nas w coraz bardziej zanieczyszczonym mieście!

To jeszcze nie wszystko…. stworzyliśmymy też wieeelkie dzieło sztuki – bo razem możemy zdziałać wiele.

Oczywiście nie obeszło się bez rozgrzewki – przecież „w zdrowym ciele zdrowy duch!”, w kąciku malowania twarzy zadbaliśmy, by nasz głos dało się też zauważyć, a na miłośników dobrej lektury czekały niespodzianki od Krakowskiego Alarmu Smogowego! 🙂

Autorką zdjęć z fotorelacji jest Anna Chojowska-Szymańska z Fotorodzinne.

Te rewelacyjne zajęcia poprowadziła Joanna Żyłowska, studentka architektury i pedagogiki, miłośnik natury, można ją spotkać na zielonym rowerze lub z dużym zielonym plecakiem, albo podejrzeć jej prace i działania choćby tutaj.

Mamy nadzieję, że już wkrótce Ambasada Dzieci na stałe zagości w grafiku!

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

16 + 13 =