DOMY DLA WSZYSTKICH I NIE TYLKO

EKO/MIASTO/Socjal Autor:

Dom to ważne miejsce w życiu każdego człowieka.

Ile różnych rodzin na świecie, tyle różnych domów – nie znajdzie się nigdy dwóch takich samych. Każdy z nas jest inny, ma odmienny gust, buduje dom według swoich upodobań i marzeń oraz tworzy w nim własną wyjątkową atmosferę. Ludzie też w różny sposób interpretują pojęcie „dom”. Dla jednych jest to piękna willa z basenem, dla innych dom wiąże się z pozycją społeczną rodziców. Czasami słyszy się stwierdzenie „on/ona pochodzi z dobrego domu”, dotyczy to najczęściej dziecka lekarza, dyrektora czy właściciela firmy.  Warto pamiętać że dom to nie tylko budynek z czterema ścianami, zdrowy dom to przede wszystkim oaza spokoju, azyl, do którego ucieka się po trudnym dniu w szkole lub pracy. Udany dom tworzą głównie ludzie, którzy chcą przebywać w swoim towarzystwie, razem żyć, troszczyć się o siebie i rozwiązywać razem problemy. Dom daje schronienie, gdy zdradzi przyjaciel lub zawiedzie otoczenie. W domu powinien zawsze być ktoś, kto zrozumie, wybaczy i zaakceptuje. W te bezpieczne miejsce przywozi się noworodka, aby mógł wzrastać, umacniać się oraz kształtować.
Obecnie żyjemy w świecie, gdzie doliczono się 3000 bezdomnych w samym Krakowie, a przepaść pomiędzy garstką superbogaczy a resztą ludzkości rośnie z dnia na dzień i zwykli ludzie toną w długach.
Oto kilka alternatyw od Zeitgeist Kraków – “jak stworzyć Dom od 40 tysięcy do 0 zł?”.
“Zachęcamy do wsparcia projektu budowy alternatywnego domku. Autorzy projektu zachęcają do budowania mikrodomków o powierzchni 35 m2. Koszt takiego domku to 40 tys. zł. Niedużo. Nie trzeba brać dożywotnich kredytów. Jeśli więc nie interesuje cię uczestniczenie w wyścigu sąsiedzkim pod tytułem: kto ma bardziej wypasioną chatę, ten projekt może Cię zainteresować.

Więcej szczegółów na Wspieram.to https://wspieram.to/zbudujsamdom

https://www.youtube.com/watch?v=2-2RBcd0tD0
Jeśli 40 tys. zł to koszt, na jaki sobie nie możesz pozwolić, a na samą myśl o tej kwocie dostajesz gorączki i palpitacji serca, ewentualnie wyliczasz, za ile lat będzie Cię na to stać, jest opcja druga. UWAGA: BEZGOTÓWKOWA!!! Tylko do końca kwietnia rozbiórka i ponowne postawienie sobie domku- luksus 4 pokoje!!! Koszty: praca własna, koszt transportu więcej:

http://www.gumtree.pl/a-mieszkania-i-domy-sprzedam-i-kupie/plonsk/oddam-za-darmo-domek-letniskowy/1001606775150910497701409
Antisuyu (Aktywistka Ruchu Zeitgeist Kraków)

Earthshipy to pasywnie ogrzewane, autonomiczne budynki skonstruowane niskim kosztem z lokalnie dostępnych materiałów – w tym ziemi – i odpadów.

Ważny element stanowią zużyte opony samochodowe, z których każda wypełniona jest ubitą ziemią. Taka konstrukcja zapewnia olbrzymią masę termiczną, która umożliwia ogrzewanie całego budynku wyłącznie energią słoneczną, w praktycznie każdym klimacie. Wszędzie na świecie znajdują się przeogromne wysypiska opon, które mocno obciążają środowisko naturalne. Wydaje mi się, że bez większych problemów można z nich zdobyć za darmo opony, albo nawet zapłacą ci za ich pozbycie się.

Szybki google search pokazuje, że wszędzie w Polsce ludzie chcą pozbyć się takich opon (np. „oddam opony olx”  http://olx.pl/oferty/q-opony-oddam/)

Jeśli zastanawiacie się, czy budowa takiego Earthshipa jest skomplikowana to informuję, że na konferencji Earthship w Toronto, Kanadzie, małżeństwo po czterdziestce pochwaliło się budową trzy piętrowego Earthship w ciągu trzech miesięcy. Nie mieli doświadczenia w budownictwie, a Earthshipa skonstruowali na podstawie druków planów. Nie zatrudnili żadnej pomocy ani nie używali żadnych drogich sprzętów. Najbardziej podstawowy Earthship to koszt 20.000 USD.

A bardziej zaawansowany model z dwoma pokojami sypialnymi to koszt 7000 USD = 21373.8 PLN. Istnieje też możliwość zamówienia planu budowy od twórcy idei i założyciela firmy

Earthship Biotecture. Oferuje projekt takiego domu wraz z profesjonalnymi rysunkami, które są wystarczające do uzyskania pozwoleń budowlanych lub też pomoc w postawieniu takiego domu. Więcej informacji: http://earthship.pl

http://highexistence.com/10-reasons-why-earthships-are-fing-awesome/
Jako ciekawostkę wspomnę, że ruch Zeitgeist współpracuje z Ruchem Vallhalla ” który, pomaga budować Earthshipy na całym świecie. https://www.facebook.com/valhalla.movement/

A w zeszłym tygodniu odbyło się również otwarte spotkanie światowego Ruchu Zeitgeist z Earthship Seattle na naszym kanale “ Team Speak “. https://www.facebook.com/events/1595545620667948/

Mnie osobiście bardziej od Earthship urzekają mozliwości “ Mobilehome “ który planuje sobie z czasem zbudować. Warto tez poszukać sobie więcej informacji i zapoznać się z tymi tematycznymi pojęciami “ Cohousing, Cohabitat, Ekodomki, Domy z gliny i słomy i Squatting (skłoting).

Jeśli macie jakieś pytania, chcielibyście wiedzieć więcej, interesujecie się alternatywnymi rozwiązaniami, zapraszam na nasz nowo powstały fanpejdż na Facebooku: Zeitgeist Kraków.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

ten + thirteen =

Najnowsze od EKO

CO ZAZIELENI KRAKÓW

Aktywni Mieszkańcy wraz z Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie zapraszają wszystkich miejskich

NIC NOWEGO POD DRZEWEM

Od Wzgórz Krzesławickich po Dębniki i od Swoszowic po Prądnik Biały oraz

EKOLOGIA VS PSYCHE

Samemu wiele się nie osiągnie. Nie jest chyba zaskoczeniem, że rozwiązań konfliktów

MIASTO EKSTRAWERTYKÓW

– Możesz być trochę ciszej? – powiedziałam do syna, który trąbił przez
do góry

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com