CO ZAZIELENI KRAKÓW

EKO Autor:

Aktywni Mieszkańcy wraz z Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie zapraszają wszystkich miejskich ogrodników na spotkanie do Centrum Obywatelskiego.

Jak mówią organizatorzy:  potrzebujemy się spotkać, żeby porozmawiać o tym, jak gmina może współpracować z miejskimi ogrodnikami oraz podzielić się rozwiązaniami „podejrzanymi” w innych miastach. Asia Wendorff z Fundacji Czas Wolny działająca w przyszłym Parku na Zabłociu, opowie o tym, jak to działa w Paryżu, gdzie funkcjonują: karta „zazieleniacza” dla osób indywidualnych, karta „ogródków społecznych” dla NGO’sów i karta „100ha zieleni wertykalnej”, dla biznesu.

Z kolei Zarząd Zieleni Miejskiej przedstawi wstępną koncepcję „Inkubatora Zielonych Inicjatyw”. Ma to być w założeniu narzędzie pozwalające na realizację zielonych pomysłów zgłaszanych przez mieszkańców w oparciu o formułę Inicjatywy Lokalnej. Ostateczny kształt Inkubatora powstanie w oparciu o współpracę z mieszkańcami, radnymi, NGO’sami a także jednostkami miejskimi tj. MOWiS i MOPS. W ramach Inkubatora powstać mogą również ogrody społeczne, warto więc byś przybył i włączył się do dyskusji.

Będzie też czas na rozmowę o tym, jakie potrzeby mają krakowscy miejscy ogrodnicy i na jakie problemy napotykają Ci, którzy już starają się zazieleniać miasto i też tym, co już się sprawdziło w Krakowie.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie TU a my postaramy się wysłać swojego przedstawiciela i niebawem opisać, co się działo.

[fot. Przemek Walocha]

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

twelve + 17 =

Najnowsze od EKO

NIC NOWEGO POD DRZEWEM

Od Wzgórz Krzesławickich po Dębniki i od Swoszowic po Prądnik Biały oraz

EKOLOGIA VS PSYCHE

Samemu wiele się nie osiągnie. Nie jest chyba zaskoczeniem, że rozwiązań konfliktów

MIASTO EKSTRAWERTYKÓW

– Możesz być trochę ciszej? – powiedziałam do syna, który trąbił przez

TRZMIEL NA BALKONIE

Trzmiel, często mylnie nazywany bąkiem, to wyjątkowo piękny owad. Uroku dodaje mu
do góry

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com