EKOLOGIA VS PSYCHE

Ambasada Krakowian/EKO/Warsztaty Autor:

Samemu wiele się nie osiągnie. Nie jest chyba zaskoczeniem, że rozwiązań konfliktów najlepiej szukać w grupie. Szczególnie, jeśli mowa o ekologii, gdzie skrajne opinie zderzają się na każdym kroku. Jak więc dojść do porozumienia i skutecznej komunikacji w czasie, gdy być może my, ludzie, staliśmy się już gatunkiem zagrożonym? Na ile warto poświęcić się ochronie środowiska i czy na pewno da się coś jeszcze uratować? A może postawa ekologiczna jest w jakiś sposób oczywista i nie wymaga omawiania?

Inspiracją do tych rozważań będzie proces grupowy już 2 czerwca w godzinach 18.30-20.30 w Ambasadzie Krakowian przy ul. Stolarskiej 6/9. Jego cel to pełniejsze wyrażenie się stanowisk, głębsze ich poznanie i wniesienie świadomości po każdej ze stron. Częstym błędem w nieporozumieniach jest słuchanie argumentów wyłącznie jednego stanowiska, pora więc nauczyć się wysłuchać każdego. Spotkanie ma pomóc w rozwoju zarówno grupy, jak i jednostki, a przy tym pomóc w dostrzeżeniu zachowań i schematów determinujących konkretne sytuacje nieporozumień. Jak pisał A. Mindell „Terapia musi wzmocnić się na tyle, aby móc pracować z problemami politycznymi, nadużyciem, rewolucją, biedą, zamiast skupiać się głównie na ludziach z wyższych i średnich klas posiadających dostateczną ilość czasu, poczucia bezpieczeństwa i spokoju do pracy nad sobą”. Najbliższy czwartek będzie więc dniem przepracowania problemów społecznych i wspólnego poszukiwania ich rozwiązań.

Proces przeprowadzi Mateusz Ostrowski, członek Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Trenerów Psychologii Procesu. Podczas tego wydarzenia będzie można poznać efekty jego poszukiwań i zaczerpnąć inspiracji płynącej z pracy w grupie. Zapraszamy.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: LINK

Strona Mateusza Ostrowskiego: mateuszostrowski.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

6 + fourteen =